iznik rehber logo
  • 2017703iznik.jpg İznik | Altın Şehir, Din Dünyasına, Bilim Dünyasına Yön Veren Medeniyetler Başkenti
iznik rehber logo
İZNİKREHBER
YAZARLAR
recep-bozkurt.jpg

"28 Kasımlar ve Yüzbaşı Hasan Tahsin ..."
Recep Bozkurt Selda Meriç İsmail Özgören Serdar Aydın Hasan Küçükkoçum Hüseyin Fethi Balcı
HABER ARA

Yıllara Göre Görüntüle
İZNİK HAVA DURUMU
SİTE İSTATİSTİKLERİ
Şu an: .......... 7
Bugün: ......... 3158
Dün: ............ 6117
Toplam: ....... 260747872
IP: ....... 44.197.197.23
TANITIMLAR
BİZİ TAKİP EDİN
HABERLER
Sponsor Alanı
haber ayrıntı üst

“Bahara Çok Güzel Bir İznik İle Karşılaşacaksınız”

Tarih: 03 Ocak 2015

TGRT-EU Yurtvizyon Programında açıklamalar yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Bahara çok güzel bir İznik ile karşılaşacaksınız. Yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayacağız. İznik gölüne Gemi kazandırmak için çalışmamız var. ” Dedi. 

İznik Belediye Başkanı TGRT-EU Yurtvizyon Programında İznik’i tanıttı ve ardında da İzniklilere seslendi. Başkan Sargın “ Değerli İznikliler çilemiz bitiyor, Büyükşehiri, Bursagazı, Buskiyi ayrı ayrı devreye sokarak ve bizde tüm imkanlarımız ile dört bir kanaldan sil baştan İznik’in üst yapısını bitiriyoruz. Değerli İznikliler birazcık sabır, bahara çok güzel bir İznik ile karşılaşacaksınız.”

“ Çok Farklı İznik İle Karşılaşacaksınız”

Başkan Sargın “ İznik’e gelen misafirlerimize de diyoruz ki. İznik’e geldiniz yolların bozuk olduğunu gördünüz, fakat önümüzde ki bahara geldiğiniz zaman çok farklı bir İznik ile karşılaşacaksınız. Yeni bir İznik doğuyor, Medeniyetler Başkenti İznik tekrar dünya mirası listesine sokuyoruz. UNESCO’nun yedek listesine girdik. Görev süremizin sonuna kadarda UNESCO nun listesinde yerimizi alacağız. Dünyada nasıl medeniyetler başkenti yapmışsa, yine insanlığın gönlünde taht kuran başkent olacak İznik.” Dedi.

“İznik Gölüne Gemi ”

İznik’e yatırım yapacak olan yatırımcılar için tüm kolaylığında sağlanacağını belirten Belediye Başkanı Osman Sargın “ yapacağımız ilk etapta sosyal tesislerimiz var. Abdulvahap Tepesi, göl kenarına hanımlar lokali, göl sahil düzenlemesi, Yeşil Camii Meydan düzenlememiz var. İznik Gölünün içine büyükşehir ile birlikte üç adet iskele planlıyoruz, ama bu göl içindeki projemiz bu çok kısa bir sürede olacak bir iş değil 2015 sonunda vatandaşlarımız yapılmaya başlandığını görmeye görecek. BURULAŞ marifeti ile buraya gemi getirmeyi planlıyoruz. Burada insanlarımız gemide geziler düzenleyecek, sosyal aktiviteler olacak, düğün nişan gibi böyle bir restaurant gibi bir projemizi İznik’e kazandırmaya çalışıyoruz.” Dedi.      


Kaynak: Hüseyin Fethi Balcı

Bu haber 7159 kez görüntülendi.

HABER VİDEOLARI

HABER FOTOĞRAFLARI

0319539iznikrehber1.jpg
Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta

YORUM KRİTERLERİ:
İmla kuralları ile yazılmamış, rencide edici cümleler veya imalar, küfür, hakaret, inançlara ve kişi veya kurumlara saldırı içeren, cevap hakkı doğuran, sitemizi veya haber kaynağını taraf bırakabilecek ve Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar, İznikli, Vatandaş v.b Mahlas- Takma isimlerle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TANITIMLAR
Mehmet Eren 5923426sahin.gif 5923765mavicini.gif 11462062294626temelcopy.gif Çokran 2298993tetik.gif Çetin Telekom
iznik rehber logo
Hüseyin Fethi Balcı İZNİK / BURSA
Tel: +90 224 757 6815 / +90 531 868 0400
iyad