Hidamet Asa Sahip Olduğunuz Kooperatifin Kıymetini Bilin

Marmarabirlik’e kooperatif bölgelerinden ziyaretler sürüyor. Sahip olduğu kurumu gezip, görme fırsatı bulan Yenimahalleli  ortaklara seslenen Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Sahip olduğunuz kooperatifin kıymetini bilin” dedi.

 İznik Kooperatifi ve Merkez Yenimahalle muhtarı Rıdvan Cinal’ın organizasyonu ile gerçekleşen ziyarette ortaklar, zeytin ve zeytinyağı üretim aşamalarını yerinde görerek bilgiler aldı. Genel Müdürlük konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında ise Muhasebe Müdürü İlhan Bayram, Marmarabirlik’in dünü bugünü hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Ürün alım kampanyası ve kurumun son durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Asa,“Doğru beyan kotayı ortadan kaldırır. Biz özeleştirimizi yapıyoruz, aynı şekilde tüm ortaklarımızın rekolte beyanı konusunda kendilerini sorgulamalıdır. Bunu yaparsak geride bıraktığımız ürün alım kampanyasında yaşadığımız   sıkıntıları yaşamayız, aksi taktirde aynı problemler önümüzdeki yıllarda yine önümüze gelecektir. Biz bir kişiyi, bir kooperatifi değil 32 bin ortağımızı düşünmek zorundayız. KopOrganik gübre üretimine başlayarak girdi maliyetlerinin düşmesi adına çok büyük adım attık. Eğer bunda istediğimiz sonucu alırsak, sıra zirai ilaca de gelecek. Marmarabirlik’in kıymetini bilelim, kooperatifimize sahip çıkalım” dedi.

Başkan Asa konuşmasını şöyle tamamladı: “2019-2020 yılı için İznik kooperatifimiz ortaklarına 13,5 milyon TL ayni kredi limiti tahsis edilmiş olup, kimyevi gübre  ve zirai ilaç için belirlenen kredi limitini dolduran ortaklarımızın 10 Mart 2020 (bugün) tarihinden itibaren ilave olarak  KopOrganik ve KopOrganomineral gübre alımlarında kullanılmak üzere  1.150.00 TL tutarında kredi limiti tahsis edilmiştir.”Haberin eklenme tarihi: 2020-03-11
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7226

Yazdırılan tarih: 28-01-2021 14:45:23
www.iznikrehber.com