Amazonlar İznik Şubesi Açıldı

Genel Başkanı İznikli olan Gül Soydan Amazonlar Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği Bursa İznik Şubesi açıldı. Faaliyetlerine çok hızlı başlayan Amazonlar’ın İznik için önemli büyük projeleri de bulunuyor. Büyük bir yatırım ile İznik’te kadınların, gençlerin artan şiddet olaylarına karşı kendini savunabilmeleri, dağcılık, doğa sporlarının bir çok çeşidini tamamen konunun ehli profesyonel eğitimciler ve ekip ile yapılmasının yanı sıra bir çok konuda çalışma yapacak.
Geçtiğimiz ay 2020 yılında İznik'in ev sahipliğinde yapılması planlanan ancak korona virus salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen 4'üncü Dünya Göçebe oyunlarının protokol imza töreninde İznik'te Gençlik ve spor bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ile Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev'in de bulunduğu prokol ile de görüşme yapan Amazonlar Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü genel başkanı Gül Soydan, Gençlik ve spor bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oluru tarafından  Dünya Göçebe oyunları alanından yer tahsisi de verildi.

Amazonlar Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü İznik şube açılması ile ilk olarak İznik Kaymakamı Recai Karal’ı ziyaret eden yönetim kurulu, planlanan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. İznik Kaymakamı Recai Karal’ın görüşlerini ve iznini alan Amazonlar Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü İznik’te faaliyetlerine başladı.

Amazonlar Dağcılık ve Doğa Sporları  Kulübü Genel Başkanı İznikli Gül Soydan iznikehber.com’a yaptığı faaliyetlerinin ilki hakkında açıklamada “Dernek olarak Bursa İznik’te sizlerle bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Dünya genelinde gün geçtikçe artan şiddet olayları toplumların kanayan yarası olmuştur. Derin üzüntü duyuyoruz. Derneğimizin öncelikli olarak güçlendirmeyi hedeflediği kadın, genç ve çocuklarsa maalesef bu şiddet vakalarından en çok etkilenen kitledir. Savunma sanatları bireylerin bir tehdit karşısında kendilerini savunabilecek becerileri kazanmasını hedefler. Bir şiddet tehdidine karşı kendini savunabileceğini bilen bir birey kendini daha güçlü ve özgüvenli hisseder. Amazonlar olarak biz de halka açık bir savunma sanatları eğitimi vererek, SİZ kadın, genç ve çocuklara şiddete karşı kendinizi koruyabilecek, savunabilecek beceri, güç ve özgüveni kazandırmayı amaçlıyoruz. “ dedi. Başkan Gül Soydan “ Normalleşme sürecinde Covid-19 tedbirleri

kapsamında eğitim alanında İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ateş kontrolü yapılacak ve HES kodu sorgulanacaktır. Eğitim alanında sosyal mesafe kuralları uygulanacaktır. Maske takmak zorunludur. Katılımcıların gerekli kişisel önlemleri almaları gerekmektedir.” Dedi.Haberin eklenme tarihi: 2020-09-21
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7255

Yazdırılan tarih: 28-10-2021 21:29:31
www.iznikrehber.com