İznik Marmarabirlikte Genç Girişimciler Kurulu Oluşturdu

-Asa, “Gençler kooperatiflerimizin geleceğidir”

-İznik Kooperatifi’nden gençler için önemli adım

Genç kuşakların zeytin üretimi ve kooperatifçilikte daha aktif rol almaları için Marmarabirlik’e bağlı İznik Zeytin Tarım Satış kooperatifi bünyesinde Genç Girişimciler Kurulu oluşturuldu. Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Genç ortaklarımız kooperatiflerimizin geleceğidir” dedi.

Marmarabirlik’e bağlı İznik Zeytin Tarım Satış kooperatifi bünyesinde Genç Girişimciler kurulu oluşturdu. Genç girişimciler kurulunun toplantısında açıklamalarda bulunan ve dünyada kırsal nüfus kaybının en fazla olduğu ülkeler arasında Türkiye’nin de ilk sıralarda olduğunun altını çizen Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,”İznik Kooperatifi bünyemizde çok genç ortağımız var. Bu ortaklarımız da kooperatifimizin geleceğidir. Bayrağı onlara teslim edeceğiz. Marmarabirlik’e bağlı kooperatiflerimizde genç ortak sayımız da her geçen gün artmaktadır, bu sebeple onların fikirlerinden faydalanmak istiyoruz. Diğer kooperatiflerimizde de bu çalışmalar yapılacaktır. Amacımız genç ortaklarımızı zeytin üretimine teşvik ederek, kooperatifçilik bilincinin artmasını   sağlamaktır” dedi.

1954 yılında kurulan Marmarabirlik’in birikim ve donanımı olduğunu belirten Asa şunları söyledi: “Geçmişte çeşitli nedenlerle yaşanan sıkıntıların tekrar yaşanmaması için kurumsal hafızamızı genç ortaklarımıza aktarmak, aynı zamanda kooperatifçilik bilinci oluşturmak ve böylece kooperatiflerimizi aydınlık yarınlara taşımak istiyoruz. Genç ortaklarımız üretimin her safhasında etkin rol alırken, teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri de çok yakından takip etmektedirler. Kooperatif bünyesinde kurulan genç girişimciler kurulumuzun; Marmarabirlik’in bilgi birikimi, genç ortaklarımızın da yenilikçi ve girişimcilik ruhu ile İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifini daha güzel yarınlara taşıyacağından hiç kuşkumuz yoktur”

İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, Genç Girişimciler Kurulu’ndan sonra, kooperatife yön verecek Teknik Girişimciler Kurulu ve Kadın Girişimciler Kurulu oluşturmayı da amaçlıyor.Haberin eklenme tarihi: 2020-10-12
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7260

Yazdırılan tarih: 24-09-2021 14:16:51
www.iznikrehber.com