Çakırca’dan Uluslararası Bir Tohum Bin Nefes

İlçemiz Çakırca ilk ve Ortaokulu öğrencileri, 'eTwinning´ projesi kapsamında, Türkiye´nin yanı sıra İspanya, Portekiz, İtalya, Bosna Hersek ve Azerbaycan´dan katılan proje ortağı öğrenciler ile birlikte Bir Tohum Bin Nefes Projesini gerçekleştirdiler.

Bilgi ve  İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullara, araç ve hizmet desteği sağlayarak Avrupa´daki okullar arası iş birliğini teşvik eden eTwinning projesindeki Çakırca İlk Ve Ortaokulu, ´Bir Tohum Bin Nefes´ projesiyle çalışmalar yürütüyor. Projeye Türkiye´den 10, İspanya´dan 2, Portekiz´den 1, İtalya´dan 1, Bosna Hersek´ten 1 ve Azerbaycan´dan 1 olmak üzere 16 öğretmen ve 127 öğrenci katıldı.

Çakırca İlk ve  Ortaokulu Müdürü Orhan Gazi KILIÇ, "Öğrencilerimiz, proje kapsamında web 2 araçlarıyla tanışmış, öğretici ve eğlenceli aktivitelerle web 2 araçlarını aktif olarak kullanmıştır. Diğer şehirler ve ülkelerle yapılan online toplantılar ile proje arkadaşlarıyla tanışmanın mutluğunu yaşayıp, İngilizce konuşma ve kendilerini ifade etme fırsatı buldular. Ayrıca daha önce hiç görmedikleri çay, defne, cennet hurması, sevgi çiçeği, bamya, patates ve ceviz  tohumlarını gördüler ve bu tohumların nasıl yetiştirildiğine dair diğer proje üyeleri tarafından bilgilendirilip, bu tohumları ektiler. Aynı zamanda öğrencilerimizle; ülkemizin yanı sıra İspanya, Portekiz, İtalya, Bosna Hersek ve Azerbaycan´dan katılan proje ortakları ile birlikte doğa bilinci üzerine bir çok farklı etkinlikler ile keyifli bir proje gerçekleştirdik" diye konuştu.Haberin eklenme tarihi: 2021-06-14
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7285

Yazdırılan tarih: 24-09-2021 15:17:36
www.iznikrehber.com