Çay Evinde Duygu Yüklü Öğretmenler Günü

İznik’te daha önce gerçekleşmeyen, 24 Kasım Öğretmenler Gününde Arabacı Çay Evin’de gerçekleşti. İlçede ulaşabildiği emekli öğretmenleri kahvaltı için çay evine davet eden Müjdat Arabacı, evde yapılan yaprak sarma, böreklerden oluşan kahvaltı menüsü ile hem bir ilki hem de duygu dolu Öğretmenler günü kutlaması yaşattı.   

İznik’te görev yapan unutulmaz emekli öğretmenler; Erdoğan Solmaz, Erol Akın, Rıdvan Tarım, Mefail Mançolar, Öner Erim, Muzaffer Gür, Ali Savcı, Mehmet Ruşen Albay, Salih Ketenci, Ergün Balaban, Ahmet Güneş, Orhan Yavuz, Sezai Örs, Fehmi Polat, Ahmet Sevinç, Mehmet Mersin, Vedat Demircioğlu, Fikret Tırnova, Abdulnasır Saka, Necdet Ferit Gülşen, Fehim Ömür, Ziya Bekçibaşı, İsmail Oruç, Mehmet Uzun, İsmail Barut, Hüseyin Türe, Fikret Kunduracı ile Emin Bozkurt, Arabacı Çay Evi Öğretmenler Günü kahvaltı ikramına katılırken, ilçe dışında olup katılamayanlar ise telefon ve mesaj ile teşekkür ettiler. Emekli Öğretmenler hayatta olmayan öğretmenleri de anarken yıllar sonra bir araya gelmenin sevinci ve kahvaltılı kutlama için Müjdat Arabacı’ya teşekkür ettiler.


Çay Evinde Öğretmenlere Şiir ve Ders Zili 
Öğretmenler Günü Kahvaltı ikramının sonlarına doğru Nursima Arabacı duygu yüklü şiir okudu. Müjdat Arabacı “ bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demiş Hz. Ali. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. Hepinizin ayağına sağlık hepiniz geldiniz çok mutlu olduk, duygusallaştım çok sağolun, sizlere bir şeyler ikram etmeye çalıştık, inşallah mutlu edebilmişizdir.” Diyerek yaptığı teşekkür konuşmasını elle çalınan ders zili sesi kesti ve Müjdat Arabacı “ “ evet ders zilimiz çaldı, bu anımızın videosunu belki burada, İzmir’de, İstanbul’da dünyanın her yerinde izleyenler olabilir, hepinizi bir tanıtma yapmak istiyorum.” Diyerek sözü öğretmenlere bıraktı. Emekli Öğretmenler gazeteci Uğur Demirtaş tarafından çekilen videoda tek tek kısaca kendilerini, görev yaptığı yılları belirterek konuşmada yaptılar. Anlamlı gün topluca hatıra fotoğrafı çekilerek ve yine ders zili çalınması ile son bulurken, İznik’te kurum ve kuruluşların dışında ilk defa bir esnafın öğretmenler günü kutlaması olarak, duygu yüklü organizasyon gerçekleştirmesi gözlerden kaçmadı.Haberin eklenme tarihi: 2022-11-26
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7309

Yazdırılan tarih: 25-09-2023 23:39:33
www.iznikrehber.com