Araçlarınız Mevsim Geçişine Hazır mı ?

Bursa’nın tanınmış Oto Bakım Uzmanı Furkan Özsoy araçlardaki bakımların çok önemli olduğunu belirterek “ Araç bakımlarını zamanında yaptırmak çok önemlidir. Özellikle mevsim geçişlerinde araç bakımı yaptırarak olabilecek arıların önüne geçildiğini böylelikle araçların değerinin üzerine değer katıldığını belirtti.
Oto Bakım Uzmanı Furkan Özsoy iznikrehber.com’a yaptığı açıklamada “ Öncelikle kış lastiklerimizi çıkartıp yaz lastiğine geçiş yapmamız gerekir. Zorlu hava koşullarını geride bıraktığımız bugünlerde; gerekli öntakım kontrolleri, teker bilyaları, fren tertibatı mutlaka kontrol edilmeli. Kışın yağış nedeniyle araçlarımızdaki hidrolik yağ,su vb. Kaçakları farketmemiş olabiliriz. Bu yüzden bunlarında kontrolü bahar bakımı için gereklidir. Antrifiz kışın araçlarımızı donmaktan korurken yazın da korozyon,pas, yüksek hararet gibi sorunlardan korumak için kullanımı oldukça önemlidir. Antrifiz yaz mevsiminde de suyun kaynamasını önler.Gerekli  ölçümleri yapılarak soğutma sistemine eklenmelidir.

Aynı zamanda bütün bu kontroller ve eklemelerden sonra araçlarımızın kış aylarında altında biriken çamur, toz vb engellemek için alttakımın yıkatılması gerekebilir.

Bunların yanı sıra her mevsimde olduğu gibi motor kayış aksamları, belli kilometrelerde değiştirilmelidir. Kayışlar kış mevsimlerinde hava sıcaklığından dolayı sertleşmeye başlar, tahriş olur. Araçlarımızın üretici kullanım kılavuzuna göre değişim zamanlarını ihmal etmememiz gerekir. Kilometre dolmasa dahi yıl olarak da bu bakım oldukça önemlidir. Keyifli sürüşler dileriz.” Dedi.Haberin eklenme tarihi: 2023-04-03
Haberin bağlantısı: http://www.iznikrehber.com/haberler.php?kimlik=7317

Yazdırılan tarih: 11-06-2023 02:57:57
www.iznikrehber.com